Biblioteka

Polecane książki w naszej bibliotece

Twórcza partnerka

Czy życie małżeńskie może być fascynującą, pełną pasji przygodą?

Być twórczą partnerką swego męża, jego najlepszą przyjaciółką i niezastąpioną pomocą, a równocześnie nie zaniedbać rozwoju osobistego, własnych pasji, pracy zawodowej – to poważne wyzwania dla współczesnej kobiety. Czy potrafimy pogodzić te role? Czy chcemy szukać nowych rozwiązań różnych sytuacji, które niesie życie?

Linda Dillow znakomicie prezentuje obraz małżeństwa, podnosząc rolę żony i matki do poziomu pełnego godności i znaczenia. W praktycznych przykładach, z dużą dozą poczucia humoru, podsuwa kobietom twórcze pomysły, które mogą wprowadzić w życie małżeńskie i rodzinne pełnię pasji, radości i zadowolenia.

Język snów

Po wiekach zapomnienia Kościół znów odkrywa rzeczywistość snów i wizji jako prawomocnej ścieżki otrzymywania boskiego objawienia. „Język snów” dostarcza niezwykłych prawd o Bogu jako Dawcy snów oraz Jego pragnieniu porozumiewania się z tobą. Oparta o głębokie studium biblijne oraz lata doświadczeń autorów książka podaje wiele przykładów tej fascynującej rzeczywistości.
Nauczysz się: przyjmować i rozumieć swoje sny oraz je interpretować i stosować. Dowiesz się, co to znaczy „nastawiać duchową antenę” i jak tropić złodziei snów. Poznasz różnice pomiędzy snami od Ducha Świętego, naturalnymi i demonicznymi. Zaczniesz samodzielnie usuwać przeszkody, powstrzymujące cię od otrzymywania objawienia Bożego..

Powołanie

Powołanie, jest wezwaniem do życia; powołaniem do życia w niespotykanej chwale Syna Bożego; powołaniem do poświęcenia, by czynić wszystko przez wzgląd na ewangelię. Ciemność wkrótce przeminie i niedługo zaświta dzień naszego Pana. Teraz jest czas, abyśmy powstali przeciwko wielkiej ciemności, która panuje w naszych czasach, przez wzgląd na Światło, które jest większe i które z pewnością nadchodzi, jak to jest zresztą napisane:

„I stanie się w ostateczne dni, mówi Pan, Że wyleję Ducha mego na wszelkie ciało I prorokować będą synowie wasi i córki wasze, I młodzieńcy wasi widzenia mieć będą, A starcy wasi śnić będą sny;

Nawet i na sługi moje i służebnice moje Wyleję w owych dniach Ducha mego I prorokować będą.” (Dz 2,17-18)

„Ostateczne dni” są tu już. To dni snów, wizji i proroctw, dla starych i młodych, synów i córek – dni, których wielcy święci z przeszłości z utęsknieniem wyglądali i wyczekiwali, a w których przywilej życia przypadł nam w udziale. Książka ta jest wezwaniem do skorzystania z niezwykłej okazji, by żyć w sposób godny ….
POWOŁANIA.

Chłopak spotyka dziewczynę

Jeżeli masz już dość egoistycznych związków, które kończą się rozczarowaniem, to nadszedł czas na zastanowienie się nad celowym związkiem. W książce „Chłopak spotyka dziewczynę” Joshua Harris (ten, który „pożegnał się z randką”), przedstawia koncepcję celowego związku. Choć nazwa ta może wydawać się dziwna, tego właśnie rozpaczliwie potrzebują dzisiejsze pary. Jest to romantyczna miłość połączona z mądrością, otoczona troską wspólnoty i poddana kierownictwu Bożego Słowa.

Kiedy niebo nawiedza ziemię

Jeśli kiedykolwiek powstało w twoim sercu pragnienie, by chodzić w nadprzyrodzonej mocy Bożej, oto twoja szansa! Naprawdę jest możliwe, by ludzie chodzili w Bożej świadomości. Chrystus przyszedł, by pokazać nam drogę. Musimy odkryć prawdziwa tożsamość, jaką mamy w Nim, i zacząć dążyć do spełnienia Bożych obietnic dotyczących sfery cudów. Bill Johnson nie tylko naucza na temat tej sfery, ale jej nam udziela zmieniając całkowicie nasz sposób myślenia.

Po co ja tak naprawdę tutaj jestem?

Ta mała broszurka odpowiada na trzy najważniejsze pytania:
Po co żyję? – To pytanie o egzystencję
Czy moje życie ma sens? – To pytanie o znaczenie
Jaki jest mój cel? – To pytanie o intencję.

Poznanie celu w życiu – ułatwi ci życie, zmniejszy twój stres, skupi twoja energię, nada twojemu życiu znaczenie oraz przygotuje cię na wieczność.

Odkryj zasady, które wpłynęły na przemianę życia milionów ludzi na całym świecie. Broszura zawiera fragmenty książki Ricka Warrena: Życie świadome celu.

Ostatnia bitwa

Treść proroczego objawienia tak potężnie podziałała na mnie, że przez wiele dni nie mogłem „dojść do siebie”. Z ogromną niecierpliwością oczekiwaliśmy na następne części tej wizji. I nie zawiedliśmy się. Jest to potężne, prorocze przesłanie dla Kościoła dzisiaj, wzywające do większej świętości, do większego oddania się Panu, wobec którego nie można przejść obojętnie. To słowo z pewnością zweryfikuje „temperaturę” twojej miłości dla Pana.

Do tej pory już wielu chrześcijan przeczytało tę książkę i dla wielu była ona ogniem od Pana rozpalającym serce. Jeżeli jeszcze nie spotkałeś się z książką „Ostatnia bitwa” (The Final Quest), zrób to teraz. Nie będziesz żałował.

Potęga marzeń

Potęga marzeń to druga po Potędze nadziei część sagi rodzinnej na temat poświęceń matki na rzecz córki oraz prawdziwej natury bezwarunkowej miłości. Rozciągająca się od 1950 roku do czasów współczesnych powieść, stanowi emocjonalną i niezapomnianą lekturę.
Dorastanie wcale nie jest łatwe dla Carolyn Arundel. Kiedy jej Mama Hildemara przechodzi okres kwarantanny po przebytej gruźlicy, zamknięta w swojej sypialni, Carolyn nawiązuje szczególnie mocną więź ze swoją Babcią Martą, która przeprowadza się do ich domu. W miarę rosnącego napięcia pomiędzy Hildie i jej matką, Carolyn przyjmuje winę za ten stan na siebie. Kiedy Hildie wraca do pracy, a Marta wyjeżdża, Carolyn i jej brat dorastają jako dzieci „z kluczem pod doniczką” w świecie przesiąkniętym strachem zimnej wojny. College oferuje Carolyn możliwość odnalezienia siebie, ale rodzinna tragedia rujnuje jej nowo odkrytą niezależność. Zamiast wracać do domu, odcina wszelkie więzy i przesiąka upojną subkulturą San Francisco. Kiedy po dwóch latach podnosi się na nowo, zagubiona bardziej niż dotychczas, niechętnie wraca do swojej rodziny, która pomaga jej odbudować własne życie i życie córki May Flower Dawn. Podobnie jak Carolyn, May Flower Dawn doświadcza bliższej więzi ze swoją Babcią Hildie niż z matką, powodując jeszcze jedną szczelinę między pokoleniami. Kiedy jednak Dawn stara się uniknąć błędów, jakie zostały popełnione przez poprzednie pokolenia, przysięga sobie, że w pewien sposób stanie się pomostem między najważniejszymi kobietami w jej rodzinie, zamiast murem, który rozdzieli je na zawsze.

Syn Hamasu

Na stronach tej książki Musab Hasan Jusuf ujawnia zdarzenia i powiązania, które do tej pory znane były tylko w wąskim kręgu wtajemniczonych. Przedstawia
sensacyjne informacje na temat swojej prawdziwej roli. Syn Hamasu niemal natychmiast po premierze trafił na listę bestsellerów „New York Times”, a niezwykła
historia Musaba była relacjonowana przez stacje telewizyjne i gazety na całym świecie.

Musab Hasan Jusuf już od najmłodszych lat od środka obserwował działalność Hamasu. Jako najstarszy syn szajcha Hasana Jusufa – założyciela Hamasu i jego
najbardziej szanowanego lidera – młody Musab asystował ojcu w aktywności politycznej i przygotowywał się do pójścia w jego ślady. Uczestniczył w spotkaniach
z przywódcami bliskowschodnimi znanymi na całym świecie z wiadomości telewizyjnych. Cieszył się zaufaniem kierownictwa Hamasu i brał udział w intifadzie.

Jednak od pewnego momentu historia autora potoczyła się w niespodziewanym kierunku. Pomimo ścisłych związków z kierownictwem Hamasu Musab zgodził się na
współpracę z Izraelem, aby ocalić życie tysięcy niewinnych ludzi. Co więcej, kilkuletnie poszukiwania duchowe doprowadziły go do radykalnego zrewidowania
poglądów, porzucenia islamu i wyznania wiary w Jezusa Chrystusa. Nawrócenie na chrześcijaństwo zmieniło bieg życia Musaba, a składane przez niego publicznie
świadectwo wiary może pozytywnie wpłynąć na wielu innych Palestyńczyków i Izraelczyków, którzy swoją postawą zadecydują o przyszłości obu narodów. Autor
z wielką determinacją przekonuje, że pokój na Bliskim Wschodzie zapanuje tylko wtedy, gdy jego mieszkańcy po obu stronach barykady uznają autorytet niezwykłego
Nauczyciela, który dwa tysiące lat temu wzywał ludzi, by kochali swych nieprzyjaciół.

Potęga nadziei

Pierwsza z dwóch części sagi Francine Rivers przedstawia trudne relacje pomiędzy kilkoma kolejnymi pokoleniami matek i córek.

Na początku dwudziestego wieku pełna temperamentu Marta Schneider opuszcza Szwajcarię w poszukiwaniu lepszego życia, zdeterminowana spełnić nadzieje swojej matki. Jej bogata w doświadczenia podróż prowadzi ją przez Europę do Kanady, gdzie poznaje przystojnego Nicklasa Walterta. Nie była jednak w pełni przygotowana ani do poświęceń, jakie musi ponieść, ani do małżeństwa czy macierzyństwa, kiedy dociera na pustynne tereny Kanady, a następnie na obszary suchych kalifornijskich dolin, by zajmować się rodziną.

Nadzieją Marty jest zapewnić dzieciom lepsze życie, ale doświadczenie nauczyło ją, że szansę przetrwania mają najsilniejsi. Jej trudna miłość, często jest źle odbierana, szczególnie przez starszą córkę Hildemarę Rose, która zabiega o akceptację matki. Pośród dramatu drugiej wojny światowej Hildie przeżywa swoją wielką miłość i sama zakłada rodzinę. Lecz nieoczekiwane i tragiczne wydarzenia zmuszają matkę i córkę do stawienia czoła swoim ułomnościom i pogłębiającą się, dzielącą je przepaścią, któragrozi rozłąką na zawsze.

Francine Rivers, jest autorką bestsellera Potęga miłości, która została uznana za klasykę literatury chrześcijańskiej i przez niemal dziesięć lat zajmuje miejsce na liście bestsellerów. Francine opublikowała ponad 20 powieści z motywem chrześcijańskim (wszystkie należą do grupy bestsellerów). Jej powieści chrześcijańskie były wielokrotnie nagradzane. W marcu 2010 roku Francine została uznana za najlepiej sprzedającą się pisarkę na liście New York Timesa, kiedy to Potęga nadziei zadebiutowała na 12 miejscu listy bestsellerów.

Młoda kobieta według serca Bożego

Odkryj Boży plan i cel dla twojego życia!
Co to znaczy iść śladem Bożego serca w twoim codziennym życiu? Znaczy to rozumieć i trzymać się Bożego doskonałego planu dla twoich przyjaciół, wiary, relacji rodzinnych i przyszłości. Naucz się, jak:
• Przybliżać się do Boga
• Cieszyć się wartościowymi relacjami
• Podejmować mądre decyzje
• Stawać się silną duchowo
• Zbudować lepszą przyszłość
• Spełnić pragnienia twojego serca
W trakcie czytania znajdziesz się w samym środku ekscytującej przygody twojego życia – przygody stawania się kobietą według Bożego serca! Spodobają ci się przygotowane specjalnie dla ciebie „Odpowiedzi Serca”, a praktyczne „Rzeczy do zrobienia dzisiaj” pomogą ci od razu osiągnąć postęp w stawaniu się pobożną kobietą.
Elizabeth George, której książki sprzedano już w ponad 5 milionach egzemplarzy, jest autorką Przewodnika Młodej Kobiety w podejmowaniu właściwych decyzji oraz Młoda Kobieta Według Bożego Serca – Rozważania. Była nauczycielką, a obecnie uczy i przemawia na chrześcijańskich konferencjach na całym świecie. Elizabeth i jej mąż Jim mają dwie zamężne córki.

Zrozumienie namaszczenia

W przedmowie do swojej książki pt. Zrozumienie namaszczenia Kenneth E. Hagin napisał: „Szkoda, że materiały, którymi dysponujemy obecnie, nie były dostępne czterdzieści dziewięć lat temu, gdy rozpoczynałem swoją posługę. Wówczas moje życie i służba wyglądałyby inaczej. Rozumiejąc znaczenie namaszczenia, pouczam innych kaznodziejów, zwłaszcza młodych, o sprawach, które część z nas poznawała przez czterdzieści lub pięćdziesiąt lat”.

Email od Pana Boga.

Wyobraź sobie, że sam Bóg naprawdę jest zainteresowany tobą jako osobą. Wyobraź sobie, że troszczy się o twoje życie, twoją rodzinę, pracę, twoje zainteresowania i nawet o tajemnicze pragnienia i marzenia twojego serca. Co Bóg może do ciebie powiedzieć? A jaka byłaby twoja odpowiedź? Tak, Bóg jest rzeczywiście szalony na twoim punkcie, nieustająco wyciąga rękę i mówi do ciebie. Ta książka jest napisana tak, jakby Bóg odnalazł twój adres e-mailowy (co byłoby dla Niego bardzo łatwe) i zaczął pisać do ciebie swoje osobiste e-maile. Każdy z nich oparty jest na Piśmie Świętym i przeplatany opowiadaniem, przypowieścią lub łatwą do zrozumienia wiadomością płynącą prosto z serca Boga. Bez względu na to, jak wygląda twoja relacja z Bogiem, możesz tu znaleźć inspirację i sens, jak też praktyczne wnioski dla własnego życia. Bóg powołuje pobożne pokolenia mężczyzn, którzy są prawdziwi w swej wierze i bardzo uczciwi w walkach i zwycięstwach; mężczyzn, którzy kochają swoje rodziny i przyjaciół i są wrażliwi na potrzeby otaczających ich ludzi. Jeżeli pragniesz być takim mężczyzną, przeczytaj tę książkę. Wykorzystaj ją swoim spotkaniu z Bogiem i słuchaj, co On chce ci dzisiaj powiedzieć.