No Longer Music

nlmJuż 17 czerwca na Placu Unii Europejskiej będzie można podziwiać niesamowite gitarowe, rockowe rzemiosło połączone z dramą. Na specjalnej scenie usytuowanej przy jeziorze Magistrackim wystąpi legendarny zespół post-grunge’owy NO LONGER MUSIC oraz rosyjski zespół NUTEKI, który swą popularność zdobywał grając ostry rapcor!

Znakiem rozpoznawczym NO LONGER MUSIC jest śmiałe i twórcze połączenie muzyki (postgrunge/electropunk), światła i teatru. Pierwszy raz w naszym kraju gościli w 1987 roku na festiwalu w Jarocinie. Ten powstały w Amsterdamie w 1985 roku zespół grał w Polsce już wielokrotnie. NLM grywali w wielu miejscach, odbyli trasę m.in. po Syberii i Mongolii. Zawitali także do Wietnamu. Można ich było usłyszeć i zobaczyć w klubach baskijskich separatystów z ETA, a w Bejrucie zagrali z punkową kapelą, która przybyła z terenów kontrolowanych w Libanie przez Hezbollah. 17 czerwca NML zobaczymy w Mrągowie.

– Można śmiało powiedzieć, że szykuje się widowisko, jakiego jeszcze w naszym mieście nie było – mówi Mariusz Garnowski, współorganizator koncertu w Mrągowie. – Koncert NO LONGER MUSIC w Mrągowie jest częścią międzynarodowej trasy koncertowej, podczas której zespół wystąpi m.in. w Austrii, Bułgarii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Litwie, Łotwie, Rosji, Portugalii, Hiszpanii, Francji, na Ukrainie i USA.

W Mrągowie, przed występem NO LONGER MUSIC, zaprezentuje się także rosyjski zespół NUTEKI, który swą popularność zdobywał grając ostry rapcor. Grupa NUTEKI w 2012 roku pretendowała do udziału w Eurowizji reprezentując Rosję.

Może Ci się również spodoba